Prehľad výrobkov

Panelové radiátory

Panely radiátorov sú vyrábané z oceľového plechu vzájomným zvarením dvoch výliskov po obvode švovým zvarom. Rozstup vertikálnych kanálikov na výliskoch panelov je 33,33 mm, čo umožňuje vyrábať panely s násobkom dĺžky 100 mm. Na panely môžu byť bodovo privarené konvektory, t.j. prídavná prestupná plocha vyrobená z oceľového plechu. Jej účelom je zväčšiť celkovú plochu vykurovacieho telesa a tým dosiahnuť zvýšenie tepelného výkonu. Jednotlivé typové rady radiátorov sú tvorené rozličným počtom panelov a konvektorov. Prvé číslo v označení typu znamená počet panelov, druhé číslo počet konvektorov. Jednotlivé typy sú vyrábané v stavebných výškach 300, 400, 500, 600 a 900 mm, typ určený pre rekonštrukcie vo výške 550 mm. Dĺžka sa mení od 400 mm do 3000 mm, môže byť však pre jednotlivé modely obmedzená. Povrchová úprava sa vykonáva kontinuálnym spôsobom na výrobnej linke. Štandardný farebný odtieň je RAL 9016. Na zvláštnu objednávku je možné si vybrať zo škály 61 farebných odtieňov.

K - Kompakt
K - Kompakt Základný modelový rad radiátorov so 4-bodovým bočným pripojením a tvarovaným panelom s vertikálnymi kanálikmi. Súčasťou radiátora sú bočné kryty a vrchná mriežka.
Viac
VK - Ventil Kompakt
VK - Ventil Kompakt Radiátory so 6-bodovým pripojením s integrovanou ventilovou vložkou. Prednostne je ventilová garnitúra umiestnená na pravej strane a označuje sa VKP. Umožňuje pripojenie radiátora na spodnej strane. Konštrukčné riešenie garnitúry ale umožňuje aj klasické bočné pripojenie radiátora. Na požiadanie sa vyrábajú tieto modely aj s garnitúrou na ľavej strane a označujú sa VKL, prípadne modely VKS s garnitúrou v strede. Radiátory s pripojením VK sú vyrábané do dĺžky 2 000 mm.
Viac
Typ H
Typ H Modely s týmto označením sú vhodné do priestorov so zvýšenými nárokmi na hygienu. Ide o radiátory Kompakt alebo Ventil Kompakt bez prídavnej prestupnej plochy (konvektora), teda typové rady 10,20 a 30. Typ 20 je štandardne vyrábaný o šírke 65mm. Pokiaľ si to potreby zákazníka vyžadujú, je možné vyrobiť typ 20 o šírke 100mm. Takéto radiátory sa potom označujú 20W.
Viac
Typ 550 - pre rekonštrukcie
Typ 550 - pre rekonštrukcie Základný modelový rad radiátorov so 4-bodovým bočným pripojením a tvarovaným panelom s vertikálnymi kanálikmi. Súčasťou radiátora sú bočné kryty a vrchná mriežka.Radiátory sú prednostne určené ako náhrada oceľových a liatinových článkových radiátorov, s ktorými majú zhodný napájací rozmer 500mm. Je možné vyrobiť ich i v prevedení s hladkou čelnou plochou Plan. Na identifikáciu zabalených radiátorov tohto typu sa používajú modré plastové rohy.
Viac
Typ Plan
Typ Plan Jedná sa o radiátory Kompakt alebo Ventil Kompakt s hladkou čelnou plochou vyrobenou z oceľového plechu, ktorý je na panel prilepený špeciálnym elastickým tmelom. Povrchová úprava čelného plechu je totožná s povrchovou úpravou radiátora. Túto úpravu je možné použiť pre ľubovoľný modelový, typový, či rozmerový rad s dĺžkovým obmedzením do 2 000 mm.
Viac
Pozinkovaný radiátor
Pozinkovaný radiátor Na prvý pohľad je pozinkovaný radiátor na nerozoznanie podobný bežnému radiátoru. Rozdiel je ale veľký. Na očistený a odmastený povrch vyrobeného radiátora je elektrolyticky nanášaná vrstva zinku. Táto vrstva tvorí základ ochrany radiátora pred koróznym prostredím. Na zinkovú vrstvu sa potom aplikuje rovnaká povrchová úprava ako na bežnú výrobu. Výsledkom je radiátor v odtieni RAL 9016.
Viac